Temel İlk Yardım Eğitimi

Temel Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi

Sağlık Bakanlığı’ndan yetki belgesi alınmış olup, İlkyardım Yönetmeliği uyarınca tüm kurum ve kuruluşlarda bulundurulması zorunlu hale getirilen ‘İlkyardım Sertifikası almış ilkyardımcı’ yetiştirmeye yönelik ‘Temel İlkyardım Eğitimi’ vermektedir. Eğitimler, Sağlık Bakanlığı’ndan eğitmen sertifikasına sahip konusunda Uzman Eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Temel İlk Yardım Eğitiminin Süresi

Eğitim 16 saattir (2 gün)

Eğitim sonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sınav yapılmakta, katılımcılara ‘Temel İlkyardım Eğitim Sertifikası’ ve ilkyardımcı kimlik kartı verilmektedir.

Temel İlkyardım eğitimi, 16 saatlik program 2 gün (8+8 saat) olarak uygulanmaktadır.

Firma istekleri doğrultusunda eğitim alacak firmanın belirleyeceği salonda veya Vip Adana İlk Yardım Eğitim Merkezi salonunda (Seyhan/Adana) katılımcı firmanın organize ettiği mekanda verilebilmektedir

İlk Yardım Eğitimlerinin Şekli

Eğitimler, etkin olabilmesi için her 10 katılımcı için 1 eğitmen düşecek şekilde verilmekte ve öğrenimi kolaylaştırmak amacıyla interaktif olarak örnek olaylar gösterilerek anlatılmakta, her katılımcının eğitim materyalleri üzerinde uygulama yaparak öğrenmesi sağlanmaktadır. Eğitimde kullanılan materyaller (manken, sargı bezi, atel vb.) tarafımızdan temin edilmektedir.

Eğitim İle İlgili Önemli Bilgiler

1. Eğitime katılacak kişilerin ilk yardım yapmasına engel herhangi ruhsal ve fiziksel engeli olmaması gerekir. Aksi durumlarda eğitime katılsalar da, sınavı geçemeyebilirler.

2. Eğitime okuma yazma bilen herkes katılabilir

3. Çalışanlarına eğitim aldırmak isteyen kurumlar yönetmelik gereği çalışan her 20 kişiden 1 kişiye eğitim aldırmalı ve ağır işlerde çalışanlardan her 10 kişiden 1 kişiye eğitim aldırmalıdır (İlk yardım eğitimi aldırmak istediğiniz personelin yaş, eğitim durumu ve ilk yardımı öğrenmeye hevesli olması sınavlardaki başarı durumunu olumlu etkileyecektir).

4. Kişilerin eğitime gelirken rahatça hareket edebileceği kıyafetler seçmesi rica olunur.(Spor kıyafet gibi..Uygulamaları maket üzerinde gerçekleştirdiklerinden diz çökmeleri, eğilip kalkmaları gerekiyor).

5. Eğitime devam zorunluluğu vardır. Devam çizelgesinde imzası eksik olan kişiler sınava giremeyecektir.

6. Kendilerine eğitim dokümanı olarak , 1 adet eğitim kitabı, 1 adet özet not ve kendilerinin evde çözebileceği çalışma soruları verilecektir.

7. Eğitime gelirken yanlarında 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi ve 1 adet vesikalık resim getirmeleri rica olunur. Resim uzaktan çekilmiş ve yüzü net olmalıdır.

Temel İlk Yardım Eğitimi Konu Başlıkları

1. Genel İlkyardım Bilgileri

2. Hasta/Yaralı ve Olay Yerinin Değerlendirilmesi

3. Temel Yaşam Desteği

4. Kanamalarda İlkyardım

5. Yaralanmalarda İlkyardım

6. Yanık, Donma ve Sıcak Çarpmalarında İlkyardım

7. Kırık, Çıkık ve Burkulmalarda İlkyardım

8. Bilinç Bozukluklarında İlkyardım

9. Zehirlenmelerde İlkyardım

10. Hayvan Isırmalarında İlkyardım

11. Göz, Kulak ve Buruna Yabancı Cisim Kaçmasında İlkyardım

12. Boğulmalarda İlkyardım

13. Hasta/Yaralı Taşıma Teknikleri

adana ilk yardım eğitimi

Tüm Eğitimlerimize Online Olarak Başvuru Yapabilirsiniz!

ilk yardım eğitimi

İlk yardım öğren hayat kurtar.