İlk Yardım Güncelleme Eğitimi

İlk Yardım Sertikası Yenileme (Güncelleme) Eğitimi

Sağlık Bakanlığı’ndan yetki belgesi alınmış olup, İlkyardım Yönetmeliği uyarınca tüm kurum ve kuruluşlarda bulundurulması zorunlu hale getirilen ‘İlkyardım Sertifikası almış ilkyardımcı’ yetiştirmeye yönelik ‘Temel İlkyardım Eğitimi ’vermektedir. Eğitimler, Sağlık Bakanlığı’ndan eğitmen sertifikasına sahip konusunda Uzman Eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Sertifika Yenileme Eğitiminin Süresi

Temel ilk yardım eğitiminin yarısıdır. Eğitim 8 saattir (1 gün) Eğitim sonunda Vip Adana İlk Yardım Eğitim Merkezimiz Tarafından 40 soruluk Teorik sınav yapılmaktadır. Teorik sınav notunun önemi olmaksızın eksik kalınan konular üzerinden maket üzerinde uygulamalarla eğitim tamamlanır

Firma istekleri doğrultusunda;

Eğitim alacak firmanın belirleyeceği salonda,

Vip Adana İlk Yardım Eğitim Merkezi salonunda (Seyhan/Adana),

Katılımcı firmanın organize ettiği mekanda verilebilmektedir.

Eğitimin Şekli

Eğitimler, etkin olabilmesi için her 10 katılımcı için 1 eğitmen düşecek şekilde verilmekte ve öğrenimi kolaylaştırmak amacıyla interaktif olarak örnek olaylar gösterilerek anlatılmakta, her katılımcının eğitim materyalleri üzerinde uygulanma yaparak öğrenmesi sağlanmaktadır. Eğitimde kullanılan materyaller (manken, sargı bezi, atel vb.) tarafımızdan temin edilmektedir.

İlk Yardımcı Sertifika Güncelleme Eğitimi Başvuru Şekli

Adana İl Sağlık Müdürlüğüne Güncelleme Eğitimi alacak kişilerin isimleri bildirilir ve güncelleme sınavının yapılacağı gün belirlenir.Teorik sınava giren kişilerin aldığı notun önemi olmaksızın yetersiz oldukları konular belirlenir ve bu konulardan güncelleme eğitimi almaları sağlanır. güncelleme sınavında uygulama aşaması yok. Eksik konular üzerinden verilen eğitime istinaden eski ilkyardımcı kimlik kartları ve sertifikalar ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğüne yeni düzenlenen sertifika ve kimlik kartları bizim tarafımızdan ibraz edilir. Böylece geçerlilik süresi 3 yıl daha uzatılmış oluyor.

Güncelleme Eğitimine Katılacak Adayların Dikatine

* Eğitim öncesinde kursumuzu arayarak kayıt yaptırmaları gerekir

* İlkyardımcı kimlik kartı

* İlkyardımcı sertifikası

* Bir adet fotoğraf

* Bir adet nufus cüzdanı fotokopisi

adana ilk yardım eğitimi

Tüm Eğitimlerimize Online Olarak Başvuru Yapabilirsiniz!

ilk yardım eğitimi

İlk yardım öğren hayat kurtar.